Venturi Sistemleri
 
Elektronik Regülatör


mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Elektronik LPG regülatörü motor bölmesine sıvı fazda ve yüksek basınçla gelen LPG'yi motor suyunun sıcaklığından yararlanarak buharlaştırır ve atmosferik basınca indirger. Motorun ihtiyacına göre gaz akışını ve tüketilen yakıt miktarını ayarlar. Üzerinde bulunan ve aracın kontak hattına bağlı olarak çalışan elektrovalf, gaz akışını başlatıp durduran bir emniyet unsurudur.

Teknik Özellikleri
Gövde ve kapaklar alüminyumdan üretilmişlerdir. Karbüratörlü veya tek nokta enjeksiyonlu araçlarda kullanılabilir. Motor gücü 122 Hp'den daha güçlü olan araçlar için Majör versiyonu vardır. 67,5 barlık bir basınç altında test edilir. Üzerinde bulunan gaz ayar ve rölanti ayar vidaları ile motora giden gaz miktarı ayarlanabilir. Gaz içerisinde bulunan yabancı partiküllerin toplandığı bir haznesi mevcut olup, bu hazneye bağlı olan tahliye tapası vasıtasıyla ve belirli aralıklarda bu partiküller boşaltılabilir.
 
Vakumlu Regülatör

mimgaz oto gaz sistemleri
 
İşlevi
Vakumlu LPG regülatörü motor bölmesine sıvı fazda ve yüksek basınçla gelen LPG'yi motor suyunun sıcaklığından yararlanarak buharlaştırır ve atmosferik basınca indirger. Motorun ihtiyacına göre gaz akışını ve tüketilen yakıt miktarını ayarlar. Elektronik regülatörden farklı olarak üzerinde elektrovalf bulunmaz. Yakıt akışını motorun içerisinde oluşan kuvvetli vakum sayesinde başlatır ve motor çalışmadığı zaman devreden çıkar.

Teknik Özellikleri
Gövde ve kapaklar alüminyumdan üretilmişlerdir. Sadece karbüratörlü araçlarda kullanılabilir. Motor gücü 122 Hp'den daha güçlü olan araçlar için Majör versiyonu vardır. 67,5 barlık bir basınç altında test edilir. Üzerinde bulunan gaz ayar vidası ile motora giden gaz miktarı ayarlanabilir. Gaz içerisinde bulunan yabancı partiküllerin toplandığı bir haznesi mevcut olup, bu hazneye bağlı olan tahliye tapası vasıtasıyla ve belirli aralıklarda bu partiküller boşaltılabilir.
 
 
CNG Regülatörü

mimgaz oto gaz sistemleri
 
İşlevi
CNG regülatörleri yakıt tankından gelen yaklaşık 200 Bar'lık çok yüksek basınçtaki gazı atmosferik basınca indirger ve motorun farklı devirlerde ihtiyaç duyacağı oranlarda gaz akışını sağlar. Basınç düşürme işlemi iki kademede gerçekleştirilir.

Teknik Özellikleri
Gövde ve kapaklar alüminyumdan üretilmişlerdir. Karbüratörlü ve tek nokta enjeksiyonlu araçlarda kullanılabilir. Motor gücü 122 Hp'den daha güçlü olan araçlar için Majör versiyonu vardır. 300 barlık bir basınç altında test edilir. Üzerinde bulunan gaz ayar vidası ile motora giden gaz miktarı ayarlanabilir.
 

 

Silindir Şamandıra

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Silindir LPG tankı üzerine monte edilen silindir şamandıra (multivalf), dolum limitini ayarlayarak deponun %80'den fazlasının dolmasını engeller ve tanktakı yakıtın seviyesini analog olarak ölçer. Daha sonra bu bilgiyi dijital olarak yakıt seçici anahtara gönderir. Motora giden gaz akışını kontrollü bir şekilde sağlar ve bir kaza sonucu borular delinirse bu akışı keser. Tanktaki basıncın herhangi bir sebeple (yangın vs.) artması durumunda basıncı düşürerek patlamasını engeller. Gazın tanka doldurulmasını sağlayan dolum ünitesi ve olası bir gaz kaçağı durumunda sızan gazı emniyetli bir şekilde araç dışına ileten plastik havalandırma kapağı ile birlikte bir set halinde kullanılır.

Teknik Özellikleri
ECE-R 67.01 regülasyonuna uygun olarak üretilmiştir. 30° ve 90° versiyonları vardır. Ana gövde pirinçten imal edilir. Aşırı akış valfi, %80 sınırlayıcı valf, 27 bar basınç tahliye valfi, giriş çekvalfi, elektronik açma-kapama valfi, elektronik sensör ve yangın tahliye sigortası gibi çeşitli güvenlik unsurlarıyla teşkil edilmiştir.
 
Simit Şamandıra

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Simit ya da diğer bir deyişle toroidal LPG tankı üzerine monte edilen simit şamandıra (multivalf), dolum limitini ayarlayarak deponun %80'den fazlasının dolmasını engeller ve tanktakı yakıtın seviyesini analog olarak ölçer. Daha sonra bu bilgiyi dijital olarak yakıt seçici anahtara gönderir. Motora giden gaz akışını kontrollü bir şekilde sağlar ve bir kaza sonucu borular delinirse bu akışı keser. Tanktaki basıncın herhangi bir sebeple (yangın vs.) artması durumunda basıncı düşürerek patlamasını engeller. Gazın tanka doldurulmasını sağlayan dolum ünitesi ile birlikte bir set halinde kullanılır. Silindir şamandıralarda kullanılan plastik havalandırma kapağı simit şamandırada kullanılmaz.

Teknik Özellikleri
ECE-R 67.01 regülasyonuna uygun olarak üretilmiştir. 0° ve 30° versiyonları vardır. Ana gövde pirinçten imal edilir. Aşırı akış valfi, %80 sınırlayıcı valf, 27 bar basınç tahliye valfi, giriş çekvalfi, elektronik açma-kapama valfi, elektronik sensör ve yangın tahliye sigortası gibi çeşitli güvenlik unsurlarıyla teşkil edilmiştir.
 
 

 

Gaz Valfi

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
LPG tankı ve regülatör arasına monte edilen elektromanyetik bir valftir. Yakıt seçici anahtardan aldığı komuta göre LPG akışını keser ya da başlatır. Ayrıca kontak kapandığında gaz akışını keser.

Teknik Özellikleri
Ana gövdesi pirinçten imal edilmiştir. Alt kısmında LPG içerisinde bulunabilecek pislikleri ve küçük partikülleri tutan bir filtre mevcuttur. Bu filtre sık sık kontrol edilmeli ve herhangi bir problem var ise değiştirilmelidir. Filitre ömrü maksimum 50.000 km'dir. Yakıt seçici anahtardan gelen elektrik kablosu gaz valfinin artı (+) ucuna, gaz valfinde bulunan eksi (-) uç ise şase (nötr)' ye bağlanır.
 
Benzin Valfi

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Karbüratörlü araçlarda benzin otomatiği ile karbüratör arasına monte edilir. Üzerinde bulunan elektrovalf vasıtasıyla yakıt seçici anahtardan aldığı komuta göre benzin akışını keser ya da başlatır. Benzin valfi sadece karbüratörlü araçlarda kullanılır ve enjeksiyonlu araçlarda bulunmaz. Enjeksiyonlu araçlarda benzin akışını yönetmek için benzin valfi yerine emülatör kullanılır.

Teknik Özellikleri
Ana gövdesi pirinç veya plastikten imal edilen iki tipi mevcuttur. Pirinç versiyonu üzerinde bir vida plastik versiyonu üzerinde ise manuel bir kol vardır. Bu vida veya kol normalde kapalı konumda bulunur, fakat aracın elektrik sisteminde herhangi bir arıza yaşanması durumunda açık pozisyona alınır ve sistemi devre dışı bırakarak sanki araçta lpg sistemi bulunmuyormuş gibi benzin otomatiğinden karbüratöre benzin akışını serbest bırakır. Bu sayede herhangi bir sistem arızasında aracın yolda kalması önlenmiş olur.
 

 

Karbüratörlü Anahtar

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Aracın benzinden gaza veya gazdan benzine geçişini sağlar. Ledler ile tankın içindeki yakıt seviyesini gösterir. Araç stop ettiği zaman gaz akışını otomatik olarak durdurur.

Teknik Özellikleri
Karbüratörlü araçlar için kullanılır. Farklı tipteki sensörlere göre farklı omajlarda üretilen modelleri mevcuttur. Üzerinde "Gaz", "Benzin" ve "Nötr" olmak üzere üç konumlu bir buton mevcuttur. Gazdan benzine geçmek için buton direkt olarak "Benzin" konumuna alınır. Benzinden gaza geçmek içinse buton önce "Nötr" konumuna alınarak hortumlardaki benzinin bitmesi beklenir ve araç titremeye başladığı anda buton "Gaz" konumuna alınır. Benzinden gaza hızlı bir geçiş yaptığınız takdirde iki yakıt karışacağından araç stop edebilir.
 
Enjeksiyonlu Anahtar

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Aracın benzinden gaza veya gazdan benzine geçişini sağlar. Ledler ile tankın içindeki yakıt seviyesini gösterir. Araç stop ettiği zaman gaz akışını otomatik olarak durdurur.

Teknik Özellikleri
Tek nokta enjeksiyon sistemi bulunan araçlarda kullanılır. Farklı tipteki sensörlere göre farklı omajlarda üretilen modelleri mevcuttur. Karbüratörlü anahtarın aksine üzerindeki buton üç konumlu değil "Gaz" ve "Benzin" olmak üzere iki konumludur. Buton hangi konumda olursa olsun motoru çalıştırdığınızda araç benzinle çalışmaya başlar. Eğer buton "Gaz" konumundaysa belli bir süre sonra kendi kendine otomatik olarak gaza geçer. "Benzin" konumundaysa gaza geçiş yapmaz.
 
Montaj Seti

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Kit içerisinde bulunan montaj seti adından da anlaşılacağı üzere araç dönüşümünü yaparken kullanılan ürünleri monte etmek, hortum ve boru bağlantılarını yapmakta kullanılır.

Teknik Özellikleri
Kit içerisinde bulunan montaj seti tekli gaz ayar vanası, çiftli gaz ayar vanası, su T'si, hortum bağlantı kelepçeleri, vidalar ve sigorta setinden oluşur.
 
Hortum ve Borular

mimgaz oto gaz sistemleri
İşlevi
Kit içerisinde bulunan hortum ve bakır borular aracın su, gaz ve benzin bağlantılarını yapmak için kulanılır.

Teknik Özellikleri
Hortumlar 16 mm su hortumu, 19 mm ve 13 mm örgülü gaz hortumları, 7,5 mm benzin hortumu ve 32 mm spiral havalandırma hortumu olarak gruplandırılır. Bakır borular ise 6 mm ve 8 mm çapındaki bakır borulardan oluşur. Bakır borular gaz geçişi için kullanılır.
 
Haberler \ Kampanyalar
 
Yeni Web Sitemiz Yayında...

Devamı
 
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 
Uygulama fotoğraflarını
görmek için tıklayınız.
Yakıt hesaplaması
yapmak için tıklayınız.
Tanıtım filmini
izlemek için tıklayınız.
Anasayfa Site Haritası   İletişim Atak Mail Fiyat Listesi Sık Sorulan Sorular
Web Tasarım & Hosting
Atak Domain